Jdi na obsah Jdi na menu
 


         Jašek: Nepodáváme dost kolektivní výkony...

 

Před Vánoci jsme požádali o rozhovor řízného beka a navrátilce v jedné osobě, Marka Jaška., který si stěžoval na katastrofální úroveň mladšího dorostu v minulé sezóně a pozastavil se i nad nedostatečnou bojovností mužstva v boji za postupem..

Obrazek

 

Jak jste spokojen s podzimními výsledky?

 

Spokojen jsem jen z části, jelikož náš rozjezd byl pomalejší a bodovali jsme doma až nevím přesně, v šestém kole... Pak jsme se už rozehráli a vyjadřili jsme to i gólově a hlavně bodově!

 

Nebudou nás zbytečné prohry v úvodu soutěže mrzet?

 

To se uvidí při konečném zúčtování celé sezóny.

 

Vyhovuje vám post krajního obránce, kde jste nastupoval?

 

Tak vyhovuje, to se řict nedá. V mužích(v Rapoticích -pozn. redakce) jsem hrál na kraji zálohy a bylo to něco jiného. Ale hlavní je, kde se hodím trenérovi.

 

Má tým na to smazat pětibodový odstup?

Tým na to určitě má, a myslím, že největší roli bude hrát letošní zimní příprava, jelikož žádný tým nebude předvádět proti nám takové výkony jak na podzim. Když zamakáme v zimě, bude záležet jen na nás jak se svými silami naložíme.

 

Kdo byl tahounem týmu v prozatimním boji o divizní prvenství?

 

Těžko hodnotit, ale v podzimní částí mě překvapili "rybízci"(smích), tedy mladý David Novotný s Milčou Kosteleckým. David až na pár zápasů předváděl skvělé výkony, Milča taky - jeho pravidelné střídání v průběhu hry jsem nepochopil (nechápavě).  Ale největší překvapení pro mě byl brankář Němec, který se postavil do divizní brány ke konci soutěže a tzv. čaroval. Myslím, že kvalita brankářů se nám neuvěřitelně srovnala a doufám, že trenér bude opravdu dlouho přemýšlet o postu jedničky. A nebude to jak o mnoho let před tím, kdy se přišlo do kabiny a říkal jednička je jasná (smích)

 

Kde tým naopak nejvíc tlačila bota? Kde by potřeboval posílit? Prosím o konkrétní odpověd.

 

Nejvíc nás tlačí bota v celém týmu. Podle mě nepodáváme dost kolektivní výkony...jinak by to bylo stoprocentně lepší. Ne každý se pro hru dokáže zapálit, a pak to tak vypadá...

 

Polovinu minulé sezóny jste strávil v Rapoticích. Proč tento překvapivý krok a proč jste se po půl roce vrátil zpět?

 

Překvapivý krok to nebyl. Minulý rok mě štvalo spoustu věcí. Přístup některých hráčů, týmová morálka a tréninková docházka o šesti lidech - to se fakt nedá... A návrat jednak kvůli trenérovi a taky jsem nikdy nesestoupil jen postoupil, navíc můžu hrát ještě dva roky v dorostu, asi proto.

 

Někdo to může vnímat, že jste opustil potápějící se loď...

 

Ať si to vnímá jak kdo chce. Já v té době nehrál za starší dorost, takže jsem ji neopustil a jak jsem řekl, v mladších to bylo na katastrofální úrovni.

 

---------------------------------------------------------------

Adidas nebo Nike?  Oboje.

 

Dlouhý nebo krátký rukáv?  Krátký, je to pohodlnější.

 

Umělý nebo přírodní trávník?  Přirodní. Jednoznačně.

 

Dukovanský nebo Horácký stadion?  Dukovanský, v této sezóně na něm víc vyhráváme.

 

Hra na jednoho či dva útočníky?  Dva. Padá více gólů.

 

Sparta nebo Slavia? To je blbá otázka. Jednoznačně Slávie.